למכור באיביי: למה זה כדאי ואיך עושים את זה?

היום כולם כבר יודעים שמסחר אלקטרוני היא הדרך הבטוחה והמהירה ביותר לעשות כסף מהבית ולהגיע לחופש כלכלי. אבל איך מתחילים למכור באיביי?

ישראלים רבים גילו בשנים האחרונות את הדרך הפשוטה לעשות כסף, בלי לצאת מהבית. דרך מסחר אלקטרוני בפלטפורמות כמו איביי, אמזון ואלי אקספרס. בכל 3 שניות בממוצע, מוכר ישראלי מוצר כלשהו באיביי. אבל איך מתחילים למכור באיביי?

לא צריך להיות גאון כדי להצליח למכור באיביי. עם אנגלית בסיסית ושעתיים פנויות ביום מול מחשב, גם אתם יכולים להתחיל להשלים הכנסה דרך איביי, אפילו בלי צורך בהשקעה ראשונית. כבר אין צורך להסתבך עם השקעות נדל"ן, מסחר בבורסה או באגרות חוב. היום אפשר לעשות כסף גם בלי לקחת סיכונים מיותרים או להתחיל ללוות כסף ממשפחה וחברים. במקום לבזבז זמן בקריאת פוסטים בפייסבוק, בפינוי של שעתיים ביום, אפשר להגיע תוך כמה חודשים להכנסה  חודשית של למעלה מ-5,000 דולר. אפשר אפילו למכור באיביי כמקור הכנסה עיקרי שמכניס עשרות אלפי דולרים. תלוי כמובן כמה זמן ורצון משקיעים בזה.

אז איך מתחילים?

אוקיי, הבנו, למכור באיביי הוא דרך מעולה להתחיל לעשות כסף בזמן הפנוי ואפילו כמקור הכנסה עיקרי. מה עכשיו?

בדומה לכל נתיב קריירה שתבחרו, קודם כל אתם צריכים להחליט האם זה מקצוע שמתאים לכם ושאתם מתאימים לו. למרות שזה לא מדע טילים, זה עדיין מצריך זמן ואנרגיות וכמו שציינו, רמה בסיסית של אנגלית, שהרי מדובר בעסק לכל דבר. יש אנשים שמעדיפים להיות שכירים על פני עצמאיים, מעדיפים פחות אחריות ויותר לבצע הוראות. זה בסדר גמור אם אתם כאלה. ואם זה המצב, כדאי שתישארו לעבוד כשכירים. כי אם תבחרו למכור באיביי, אתם אחראים על ההכנסה שתצליחו לייצר.

החלטתם? למכור באיביי מתאים לכם? המשיכו לשלב הבא. תמיד כדאי לבדוק את האופציות העומדות בפניכם. אתם יכולים ללמוד למכור באיביי לבד, לעשות את כל הטעויות האפשריות, להשקיע זמן וכסף שאתם עשויים להפסיד. ואתם יכולים ללמוד ממי שכבר עשה את כל הטעויות בעצמו ולחסוך לעצמכם זמן, כסף ועצבים.

כיום יש מספר בתי ספר שמספקים קורס איביי. אבל איך תבחרו נכון את הקורס שיספק לכם את מירב התועלת? איזה קורס יעזור לכם לממש את מלוא הפוטנציאל הכלכלי הטמון בלמכור באיביי?

ללמוד ממי שניסה וטעה

אין חכם כבעל ניסיון. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כשנכנסים לעולם חדש, כאשר רוצים למקסם רווחים ולמנוע ככל האפשר הפסדים. אז הדבר הראשון לבדוק בבחירת קורס איביי הוא האם מי שמלמד אתכם, המדריכים והצוות מנוסה מספיק בעולם המסחר באיביי. אחרי הכל, הסיבה המרכזית לעשות קורס איביי הוא ללמוד מטעויות של אחרים ולהימנע מלעשות אותם בעצמנו. אל תתביישו לשאול בשיחה הראשונית האם המדריכים והמרצים סוחרים בעצמם באיביי ועד כמה הם מצליחים בזה.

נגישות ופריסה

מרבית קורסי האיביי מכילים הם, לפחות בחלקם, אינטרנטיים. כלומר, אתם יושבים בבית, בזמן הנוח לכם, צופים בסרטוני הדרכה בהם אתם לומדים, שלב אחרי שלב, מה נדרש מכם כדי לפתוח חנות ולהתחיל לסחור. חשוב שהגישה שלכם לתכני קורס איביי לא תהיה מוגבלת בזמן. כך שקצב ההתקדמות שלכם תהיה תלויה בכם.

ליווי אישי

למרות שכפי שציינו חלק מהקורס אינטרנטי, כדאי שיספקו לכם ליווי אישי של מדריכים ומנטורים מנוסים בתחום. למקרה שנתקלתם בקושי או בעיה במהלך השלבים שעברתם יחד עם הסרטונים. לכן, אולי הדבר שהכי חשוב לבדוק הוא שאתם לא צריכים להסתדר לבד עם הסרטון. ודאו שיש לכם ליווי במקרה של בעיה, תקלה או קושי, ואפילו אם לא הגעתם לתוצאות הרצויות. אל תחששו לבקש ליווי אישי, אפילו מספר מפגשים פרונטליים עם מדריכים כדי שתרגישו בטוחים ותוכלו להתייעץ במהלך הקורס במקרה הצורך.

לסיכום

כדי למכור באיביי לא צריך להיות גאון, אבל כן כדאי לעשות שיעורי בית לפני שמתחילים. החליטו אם זה תחום שבכלל מתאים לכם. אח"כ תבחנו טוב איזה קורס איביי לקחת כדי להגיע לתוצאות הרצויות לכם.

למידע נוסף לחצו כאן